Noel Ağacı Nasıl Süslenir? Noel Ağacı Nasıl Yapılır?

noel ağacı


Noel Ağacı Nasıl Süslenir? Noel Ağacı Nasıl Yapılır?

Noel Ağacı Işıklarınızı Asın

Bir Noel ağacını nasıl dekore edeceğinizin ilk adımı, ışıkları eklemektir. Ağaç ışıkları genelde yeşil ya da beyaz tel şeritler üstünde gelir, fakat şimdi siyah bir Noel ağacınız var ise mükemmel olan siyah varyasyonları da bulabilirsiniz. Ağacınıza uygun tel rengini seçin, bu şekilde tel gizlenir. Noel ağacınızı içten dışa aydınlatmak ona en dinamik görünümü verecektir. Bagajın tabanından başlayın ve yukarı çıkın, her büyük dalın etrafına ışıklar sarın, bagajdan uca ve geriye doğru hareket edin. Ağacın etrafından dolaşırken dalları kabartın. Beğendiğiniz birini bulana kadar farklı aydınlatma şemalarını deneyin; Işıkları karıştırmak ve eşleştirmek sorun değil. Örneğin, beyaz ya da berrak ışıklardan oluşan bir arka plan, ağacın dış alanlarını saran renkli ışık şeritleriyle vurgulanabilir. Mükemmel ağaç aydınlatma düzeninizi nasıl tasarlayacağınız hakkında daha fazla bilgi için Noel ağacınıza ışık koymaya yönelik eksiksiz kılavuzumuza bakın. Ağacınızı süslerken seçebileceğiniz dört popüler Noel ışığı türü.

Noel Ağacı Çelenk Ekle

Garland'ı örtmek söz konusu olduğunda bir Noel ağacını süslemek için kesin kurallar yoktur. Sıkıca bağlanmış çelenk telleri arasında dalların çıkmasını engellemek için, ağacın tepesinden başlayın ve dallardan aşağı inerken her dalga arasındaki çelenk miktarını yavaşça artırın. Ağacın her dikey ayağı için yaklaşık iki çelenk kullanmayı planlayın. Ağacınızda yoğun bir görünümden kaçınmak için Noel ağacınızı sadeden fanteziye kadar çeşitli çelenklerle süsleyin. İnce, boncuklu çelenkler en iyi daldan şubeye asılı görünür; daha kalın kağıt, şerit ya da folyo çelenkler en iyi biçimde tüm ağacın etrafına gevşek bir biçimde sarılır. Veya akın eden Noel ağacınızı güzel bir akın çelenkle eşleştirin. Hala bir çelenk ihtiyacınız var ise, bu tatil sezonunda kendi çelenkinizi yapmayı da düşünebilirsiniz. Bir Noel ağacını kurdele ile süslemek, bir çelenk için popüler bir seçenektir. Geniş, desenli şeridi tüm ağacın etrafına yatay şeritler halinde gevşekçe sarın. İlgi eklemek için, benzer bir şeritten büyük fiyonklar yapmayı ve bunları ağaç dallarını süslemek için kullanmayı deneyin. Bir ağacı kurdele ile nasıl süsleyeceğinizi öğrendikten sonra, ağaç üstünde dikey olarak şerit kullanarak, ağacınızın tepesinden tabana kadar basamaklı şerit akışları oluşturarak, uçları ağaç tepenizin altına sıkıştırarak ve etrafına sabitleyerek onu güçlendirmeyi deneyin. Tabandaki gövde. 

Ağacınızı süslemenin son adımı, Noel süslerinizi asmaktır. Noel ağacı süsleri eklerken göz önünde bulundurmanız gerekenler. En sevdiğiniz süsleri sergilemek için, önce onları ağacın üstünde en iyi pozisyonlara yerleştirin. Ardından, daha büyük süslerinizi ağacın etrafına eşit aralıklarla asın. Tek renk fakat birkaç boyut ve dokuda süs topları yukarıdan aşağıya süreklilik yaratacaktır. Büyük olanları alta, küçük olanları üste asın. Bu süs eşyalarının etrafını orta ve küçük boyutlu süs eşyaları ile doldurun. Derinlik ve ilgi oluşturmak için bazı süsleri gövdeye daha yakın astığınızdan emin olun. Ağacınızı içeriden ışıldatmak için ışığı yansıtırlar. El yapımı süs eşyaları, klipsli süs eşyaları ya da buz sarkıtları gibi özel ürünler ekleyerek ağacı kendinize ait yapın. Görünümü kolay bir ağaç kaban ve şenlikli bir ağaç eteği ile tamamlayın. Geri çekilin ve doldurulacak boş alanlar olup olmadığını belirlemek için ağacınızı çeşitli açılardan inceleyin (gözlerinizi kısmanızı öneririz).


Kaynak: bhg.com

Yorumlar