Koşu Nasıl Yapılır? Koşu Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

kosu

Koşu Nasıl Yapılır? Koşu Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Omuzlarınızı Aşağıda Tutun

Omuzlarınızı kamburlaştırmayın. Onları aşağıda ve kulaklarınızdan uzak tutmaya odaklanın! Omuz bıçaklarınızın arasına bir kalem sıktığınızı hayal ediyormuş gibi omuzlarınızı geri çekin - bu hemde dayanıklılığın korunmasına da yardımcı olur.

Kafanı Düzleştir

20 ila 30 metre uzağa bakarak bakışlarınızı dümdüz önünüze getirin. Kısa bir tatbikat yapmadığınız sürece ayaklarınıza bakmayın.

Aşağıya bakmak omuzlarınızda ve boynunuzda gerginlik oluşmasına neden olabilir ve uygun koşu formu için rahat bir boyun ve çene istiyoruz. Ayrıca, başınızı öne eğmeyin – kulaklarınız omuzlarınızla aynı hizada olmalıdır.

O Elleri Rahatlat

Bu, bazı insanlar için diğerlerinden daha doğal olarak gelir. Şahsen, ellerim bir yumrukta kenetlenmiş olarak koşma eğilimim var, bu nedenle onları gevşetmeye niyetli olmalıyım - omuzlarınızda ve sırtınızda gerginlik yaratabilir. Lise kros koçumun bana daima başparmağım ve işaret parmağım arasında patates cipsi tutuyormuş gibi koşmamı söylediğini hatırlıyorum.

Orta Ayak Grevi için gidin

Her koşucunun doğal bir vuruşu olsa da, inmenin en kısa yolu orta ayak vuruşunu beslemeye çalışmaktır. Topuk vuruşu ve ön ayak vuruşu yaygındır, fakat düzenli ilaçlanma ayağınızın ortasına inmeye odaklanın.

Diz Kaldırmanızı Kontrol Edin

Koşu sırasında dizlerinizi çok yükseğe kaldırırsanız, koşunuz zıplayacak ve vücudunuz her adımda daha fazla darbe emecektir. Sert yüzeylerde antrenmanın etkisini sınırlamak için dizinizi hafif bükerek koşun. Koşu antrenmanlarında yüksek diz hareketi için bir yer vardır, fakat koşunuz sırasında alçakta tutun ve dizlerinizi yukarı değil, öne doğru kaldırın.

Hafifçe Öne Yana

Koşarken asla arkanıza yaslanmayın ya da bütünüyle dik durmayın. Hafifçe öne eğin, kalçalardan menteşeli.

Yorumlar