Halıdaki Leke Nasıl Çıkarılır? Halıdaki Lekeden Nasıl Kurtulursunuz?

halıdaki leke nasıl cikarılır


Halıdaki Leke Nasıl Çıkarılır? Halıdaki Lekeden Nasıl Kurtulursunuz?

1. Su + Bulaşık Sabunu ile Başlayın

Başlangıç ​​için en güvenli yöntem su ve bulaşık deterjanıdır. Yün karışımlı halılar için yeteri kadar güvenlidir ve leke tutmaz. Lekenin ne olduğundan emin olmadığınız vakitler için en iyi yöntem budur. Bir bardak oda sıcaklığındaki suyu birkaç damla bulaşık deterjanı ile karıştırın. Lekeye işlemek için beyaz bir havlu ya da mikrofiber havlu kullanın. Çok ıslatmayın yoksa halı yastığından ıslanabilir. Birkaç dakika bekletin ve ardından lekeyi temizlemek için temiz bir bez ve tatlı su kullanın. Bu, sabunu halıdan çıkarmak içindir.

2. Su + Sirke + Bulaşık Sabunu Deneyin

Ayrıca 2 su bardağı suyla birer yemek kaşığı sirke ve bulaşık deterjanını karıştırabilirsiniz. Bu, meyve suyu ya da gıda boyası gibi daha sert suda çözünür lekeler için işe yarayabilir. Solüsyonun bir kısmını uygulamak için temiz beyaz bir havlu kullanın. Birkaç dakika bekletin ve temiz su ile lekeleyin.

3. Karbonat + Sirkeyi Deneyin

Bu yöntem eski yağ lekeleri için harikadır. Lekeyi uygulamadan önce halınızın görünmeyen bir bölgesinde test ettiğinizden emin olun. Leke üzerine bir kat kuru kabartma tozu serpin. Ardından bir bardak beyaz sirke ile bir bardak su ve birkaç damla bulaşık deterjanını bir sprey şişesinde karıştırın. Sirke, lekeyi temizleyecek olan kabartma tozuna çarptığında köpürecektir. Birkaç saat oturması için bırakın. Sertleşecek, fakat onu kırabilir ve emmek için vakumunuzu kullanabilirsiniz.

Tüm Halınızı Temizlemeyi Deneyin

Bazen nokta temizleme çok iyi sonuç verir ve önceden lekelenen alan çevredeki alandan daha steril görünür. Neyse ki, bunu kolay bir DIY halı temizleyici ile kendiniz düzeltebilirsiniz. Sadece bir halı temizleyici satın almanız, kiralamanız ya da ödünç almanız gerekecek. Çözüm, sıcak su, OxiClean, çok amaçlı temizleyici ve sıvı deterjan karışımı kullanır. Tüm süreç yalnızca birkaç saat, artı birkaç saat kurutma sürer. Halınızın tamamının ne kadar temiz göründüğüne şaşıracaksınız.

Hala İnatçı Bir Leke ile Mücadele Ediyor musunuz? Profesyonelleri arayın

Halıdan eski lekelerin nasıl çıkarılacağını bilmek iyi bir beceridir. Lekeyi tanımlayabilirseniz, çıkarmak için çok daha fazla şansınız olur. Ayrıca, halıyı yırtıp yeni yer döşemesi için ödeme yapmanız gerekmeyeceği için paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir.


Kaynak: scrubnbubbles.com

Yorumlar