Microsoft Yeni Nesil Windows'u Duyuruyor

Microsoft Yeni Nesil Windows'u Duyuruyor 24 Haziran

Microsoft, bu ayki etkinlikte "yeni nesil Windows" hakkında daha fazla ayrıntıya girecek. 24 Haziran'da Windows etkinliğine davetiyeler göndermeye başladı. Windows etkinliğine Microsoft CEO'su Satya Nadella ve Ürün Müdürü Panos Panay katıldı. Microsoft'un Windows etkinliği 24 Haziran'da 11:00 PT / 8:00 PT'de başlıyor. 

Davet, "Yeni Nesil Windows"u duyrulmasından sadece bir hafta sonra geldi. Microsoft, muhtemelen bazı görsel iyileştirmelerle Windows'taki bir sonraki büyük değişikliği detaylandıracak. "Sun Valley" kod adıyla Windows kullanıcı arayüzünde büyük bir değişiklik olması bekleniyor. 

Microsoft etkinliklerine yapılan davetler bile yeni Windows logosunu taklit ediyor gibi görünüyor ve oldukça güzel bir tasarım bence. Geçen ay Microsoft, orijinal olarak çift ekranlı cihazlar için tasarlanmış bir işletim sistemi olan Windows 10X'in piyasaya sürülmeyeceğini doğruladı. Şirket şu anda görselleri Windows 10X'ten Windows 10'un ana sürümüne geçiriyor. 

Yeni sistem simgeleri, iyileştirmeler, dosya arama ve Windows 95 döneminin sona ermesi dahil olmak üzere birçok görsel görev çoktan başladı. Microsoft ayrıca Windows'un temel işlevlerini geliştirmeye odaklanmıştır.  Windows içindeki geliştiriciler ve üreticiler için daha iyi bir ekonomi sağlama sözü verdi, bu yüzden Windows gelecekteki değişikliklere daha yakından bakalım. Microsoft, son aylarda yeni bir pencereli uygulama mağazası geliştiriyor ve Microsoft'un tüm rakip uygulamalarda ve ödeme platformlarında paylaşabileceği söylentileri söz konusu.


Kaynak: theverge

Yorumlar