Google Mesajlar Sessize Alma


Google Mesajlar Sessize Alma

Google mesajlar süreç içerisinde özelliklerine özellik eklemeye devam etmektedir. Apple'daki alternatifinin özelliklerine ek olarak, son kullanıcı için oldukça kullanışlı olan özellikler de katmaya devam etmektedir. Bunlardan biri de mesajları sessize almak. Bugün de sizlerle bu özelliklerden biri olan Google mesajları sessize almayı konuşacağız.

Belirli cihazlarda aktif olarak kullanılan bu özellik için tabi uygulamanın son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olunuz. Örneklerle ilerleyecek olursak hafta sonu takılmak için bir mesajdan, büyükannenizin evine götürmeniz gereken alışveriş listesine kadar yoğun mesaj akışının içerisinden kaçırmamanız gerekenleri ön plana çıkararak size destek verebiliyor. Bunun için hatırlatma özelliğini aktif hale getirmek ve saat tarih verilerini doldurmanız gerekmektedir.

Bu özelliği ilgili mesajı açtıktan sonra sağ üstteki saat ikonundan ilgili tarih ayarlarını doldurarak aktif hale getirebilirsiniz. Yine silmek veya ayarlamak için saat ikonunu kullanabilirsiniz.Şimdilik aynı anda sadece bir mesaj için bunu gerçekleştirebilirsiniz. Yalnız bu özelliği Google mesajlar web üzerinden henüz gerçekleştiremiyorsunuz.


Kaynak: makeuseof

Yorumlar