Apple Mind Nedir? Özellikleri Nelerdir? Apple Sağlık Uygulaması?

apple mind


Biyometrik verilere dayanan ve zihinsel sağlık konusunda ipleri elinize almanızı sağlayan, mevcutta kullanılan Breathe uygulamasını üzerine eklemeler ve yenilikler yapılmış olan yeni uygulama Mind WWDC 2021'de duyrulduğu gibi plan dahilinde. Pandeminin zihinsel huzur üzerine olan etkisini de baz alırsak önemli bir araç olacak. Oldukça basit kullanımı sayesinde Apple Watch ile uygulamayı açın seansın aralığını seçin ve ekrandaki animasyonları baz alarak nefes kontrolünüzü ve egzersizinizi yapabilirsiniz. Süreç içerisinde belirli bir periyotta uygulamayı ne kadar kullandığınızı görebilirsiniz. 

Apple bu sektörde kalp ritmine ölçenlerden, kalp ritmine uygun aktiviteler öneren uygulamara kadar birçok rakibi mevcuttur. Neleri farklı yapabilir neler ekleyebilir sorusuna gelecek olursak: EKG sensöründen gelen verileri kullanarak anlamlandırabilir. psikolojik stresten kaynaklanan kalp atış ritmi bozuklukları üzerine önerilerde bulunabilir.

Bir diğer örnek ise Time to walk adı verilen uygulama, oldukça dikkat çeken bu uygulama sayesinde bir ünlü size hayatlarında yürüme ve öneminden bahsediyor. Günlük stresi yönetmek için uzman tavsiyeleri de bu uygulama içerisinde kullanılabilir. Bunların hepsi tabii varsayım güncel haberlerle iletişimde olacağız.


Kaynak: techradar

Yorumlar