Yazılım - Kodlama Nasıl Öğrenilir

Kodlamayı öğrenmek son yıllarda yeni ve popüler bir beceridir. Liseler bile müfredatlarında ek programlara şiddetle ihtiyaç duyuyor. Programlama ve kodlama genellikle birbirinin yerine kullanılır,  Yapay zeka teknolojisi sayesinde tüm işletmelerin dijital ve akıllı arabalara dönüştüğü bir çağda kodlamayı öğrenmek bir zorunluluk haline geldi. Bir uygulama veya web sitesi kullanarak hayal edebileceğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Uygulamaların sayısallaştırılması, geliştiricilere ve programcılara olan talep de arttığı için faydalıdır. Bu makale, seçtiğiniz programlama dilini nasıl öğreneceğinizi ve programlama yolculuğunuza başlamanın doğru yolunu gösterecektir. Okumaya geçmeden önce, sabır ve senkronizasyon gerektiren, yolu seçmenin zorluğuna rağmen asla pes etmemek gereken bir yol seçtiğinizi hatırlatmak isterim.

Programcı olmak için aşağıdaki adımları okuyun ve takip edin. Programlamanın temellerini öğrenin ilk ve en önemli adım bir öğrenme dili seçmektir. Python basit ve İngilizce öğrenmesi kolay, bu yüzden Python olabilir. 

En iyi Python eğitimlerinden bazılarına göz atarak başlayabilirsiniz. Ancak ileride geliştirmek istediğiniz projeye bağlı olarak ilgilendiğiniz dili seçebilirsiniz. Dolayısıyla, bir mobil uygulama geliştirmeyi planlıyorsanız, Android için Java veya Kotlin veya iOS için Swift ile başlamak isteyebilirsiniz. Ayrıca bir web sitesi oluşturmak için Javascript kullanmaya başlamalısınız. Veri bilimi, yapay zeka ve makine öğrenimindeki deneyim, Python ve R'nin öğrendiği dildir. Bir dili iki şekilde öğrenmek isteyebilirsiniz: Etkileşimli bir web sitesi aracılığıyla etkileşimli kodlama oturumları için Codecademy ve Freecodecamp gibi siteler önerilir. Yeni başlayanların çoğu geliştirme ortamlarını kurarken kodlamayı öğrenirken, başlangıçta mücadele ettikleri düşüncesiyle oluşturuldu. Bu site, hemen kodlamaya başlamanız için bir metin düzenleyici ve çevrimiçi derleyici sağlar. Bu sayede aksiyon alarak öğrenmiş olursunuz. Eğitim videosu aracılığıyla adım adım ayrıntılı çalışmayı seviyorsanız, dil temelleri için gereken IDE'yi sıfırdan nasıl kuracağınızı ve indireceğinizi öğreten bir çevrimiçi programlama eğitimine kaydolmanızı öneririz. Başlık ile. Kodlama becerilerinizi test etmek için bir proje. Bazı kurslar, daha sonra bir iş bulmanıza yardımcı olacak sertifikalar da sunar. En sevdiğiniz dilde başlangıç ​​eğitimleri aramak için Pluralsight ve Lynda'yı kullanmanızı öneririz. Ayrıca Hackr.io'da en yüksek puan alan eğitimleri de görebilirsiniz. Programlamanın temellerini öğrenmeye odaklanın profesyonel bir kodlayıcı olmak için her zaman geçmişinizi güçlendirmeniz gerekir. Temel bilgileri keşfedin ve kendi sorunlarınızı oluştururken ve çözerken kodlamayı deneyin.


Kaynak: hckr.io

Yorumlar