Yazılım - Kodlama Nasıl Öğrenilir? İlk Projenizi Nasıl Yaparsınız?

Kendi kişisel projenizi oluşturmak, öğrendiklerinizi analiz etmenin ve öğrenmenin en iyi yollarından biridir. İstenilen projeyi oluşturarak sadece önceden öğrenilen kavramların uygulamasıyla karşılaşmayacaksınız, aynı zamanda projeyi kendiniz ve başkaları için nasıl uygulayacağınızı öğreneceğiniz için çok detaylı bir dil öğrenme deneyimi de elde edeceksiniz.

Bir proje oluşturduğunuzda, profilinize veya GitHub hesabınıza ekleyerek gelecekteki geliştirme çalışmalarınıza kayıt olarak kullanabilir ve sonrasında daha çok geliştire de bilirsiniz. Bir proje nasıl seçilir, bu çoğu insanın karar vermekte zorlandığı yerdir. Peki ne yapmalıyız? Çözüm çok basit.  İlgilendiğiniz bir tanesini seçin ister öğreniyor ister kod yazıyor olun, en çok ilgilendiğiniz şeyi yapmanız gerekir. Seçtiğiniz proje alanı çekici olmalı ve inşa edilene kadar kullanılmalıdır. İlgilenmediğiniz bir şey seçerseniz, ilgilenmediğiniz için projeyi ortaya koyabilirsiniz. Oyunla ilgili bir şeyler yapmakta tereddüt etmeyi seçerseniz, kendi video oyununuzu geliştirmek isteyebilirsiniz. Alternatif olarak, fotoğraf meraklıları çalışmalarını sergilemek için bir portföy web sitesi oluşturabilir. Tüccarlar için hisse senedi grafiklerini analiz eden bir uygulama veya web sitesi tasarlayabilirsiniz. İnşa etmeye başlamadan önce neyi sevdiğinizi analiz edin ve düşünün. Basit bir şeyle başlayın yeteneklerinize güvenmek iyidir, ancak aşırı güvenmek kötüdür. 

Bu yüzden basit ve kolay projelerle başlamalı ve karmaşık projeler oluşturmadan önce daha fazla dil keşfetmelisiniz. Örneğin, bir video oyunu yapmayı seçerseniz, karmaşık bir video oyunu için hemen League of Legends ile başlamak yerine sıfırlar ve haçlar gibi şeylerle başlayın. Amazon ve daha fazlasını oluşturarak başlayın. 

Bunun yerine Facebook, yapılacaklar listesi kadar basit bir şeyi hedefliyor. Kendiniz ve şirketiniz için faydalı bir şeyler yapın Yenilik yapın ve size ve topluluğunuza fayda sağlayacak bir şey yaratın. Toplulukta ilgi yaratarak, projeniz için indirilenleri ve izleyicileri çekme fırsatına sahipsiniz. Bu şekilde, bir iş aramaya bir şeyler çekebilir ve diğer başvuru sahiplerine göre size bir avantaj sağlayabilirsiniz. Başlamanız için bazı fikirler, yapılacaklar listesi oluşturmak kadar basit bir web sitesiyle başlayabilirsiniz. Oyun uygulamaları yapmak, Tetris, Sudoku, Flapy Bird vb. için oyun programlamayı öğrenmeye başlamak için en iyi yerdir. İkna edici bir şeye ihtiyacınız varsa, Twitter'a benzer bir web sitesi oluşturmayı düşünün. Ancak Twitter'ın çok fazla özelliği yok ama tweet atma ve takip etme gibi temel özellikleri içeriyor. Hackr, başlangıç ​​seviyesinden ileri seviyeye kadar farklı dillerde birçok proje fikrine sahiptir.


Kaynak: hackr.io

Yorumlar