Ücretsiz Google Fotoğraflar İçin Son Günler

Google Fotoğraflar Mayıs 2015'ten bu yana 4 trilyondan fazla fotoğraf yüklendi. Kullanıcılar fotoğraflarını ve videolarını yedek olarak bulut hizmetine yükleyebildiler. Ancak bununla ilgili olumsuz bir haberimiz var.

Geçen yılın sonlarında Google, ücretsiz kullanımın sona erdiğini duyurdu. 1 Haziran'dan itibaren her Google Fotoğraflar kullanıcısı ücretsiz olarak yalnızca 15 GB depolama alanına sahip olacak.

Bu ücretsiz 15 GB'ı aşan ayın ilk gününden sonra hizmete yüklediğiniz herhangi fotoğraf için ücretli bir abonelik almanız gerekecek.

Ancak Google, 1 Haziran'dan önce yüklediğiniz dosyaları veya yükleyeceğiniz fotoğrafları ve videoları bu yeni Google Fotoğraflar kotasına dahil etmiyor. Bu sayede bu son tarihe kadar hesabınızda olan fotoğrafları ücretsiz olarak, herhangi bir plan satın almadan yükleyebilirsiniz.

Değişen Google Fotoğraflar planlarının tek istisnası, mevcut Google Pixel telefonları içindir. Google'ın akıllı telefon hattının gelecekteki sürümleri de depolama alanı için ödeme yapmak zorunda kalacak olsa da, mevcut modeller, sahip olduğunuz telefona bağlı olarak değişen fotoğraf kalitesinde ücretsiz sınırsız depolama almaya devam edecek.


Kaynak: mashable.com

Yorumlar