Twitter Mavi Tik (Hesap Doğrulamayı) Durdurdu

Twitter geçen hafta onay programını yeniden başlattı ve herkesin mavi onay işareti istemesine izin verdi, ancak alınan başvuruların çokluğu nedeniyle şirket yeni başvuruları kabul etmeyi bıraktı. 

Şirket bir tweet'te "İstekleri alıyoruz " dedi. "Bu yüzden, neyin gönderildiğini kontrol ederken, şimdi daha fazlasını kabul etmek için ara vermeliyiz. Hemen tekrar isteği başlatıyoruz! 

20 Mayıs'ta adaylık programı resmen başlatıldığında şirket, başvuru süresinin uzatılabileceği konusunda uyardı. 

Twitter blogunda, "Başvurunuzu göndermek için birkaç gün bekleyebilirsiniz ve bir yanıt gelecektir, ancak başvuru sayısına bağlı olarak birkaç hafta sürebilir." Ancak, çok fazla başvuruyla Twitter, programın yeniden başlatılmasından yalnızca sekiz gün sonra uygulamayı tamamen durdurmaya karar verdi.

Yeni programla (açılış sırasında), herkes istediği mavi kuponlara kaydolabilir, bu nedenle çok fazla uygulamanın olması şaşırtıcı değildir. Yeni yönergelere göre altı tür hesap kimlik doğrulamasına tabi olabilir. Devlet; Şirketler, Markalar, Kuruluşlar; Haberler ve Gazeteciler; Ağırlama; Spor, Oyunlar ve Diğer Aktivistler, Organizatörler ve Etkili Kişiler. 

Twitter, daha önce beyaz üstünlükçü hesabı onayladıktan sonra 2017'de bu onayı askıya aldı. Şirket, denetim politikası çizimine geri döndü ve Ocak ayında yeni bir politika uygulamaya koydu.


Kaynak: theverge

Yorumlar