2020 Yılında En Çok Kazandıran Yatırım Fonları (İLK 5)

yatırımfonu

Merhaba herkese, öncellikle buradaki yazılanlar yatırım danışmanlığı ve önerisi değildir. TEFAS üzerinden son bir yılda en çok getirisi olan yatırım fonlarının sıralamasını sizlere sunacağım. Kategoriye göre farklılaşan bir sıralama değil tüm yatırım fonları içerisinde son bir yılda TEFAS üzerinden açıklanan ve sıralandığında en çok getiriye sahip olan kategori bağımsız yatırım fonlarını göstereceğim. Buradaki fonlar içerisinde serbest fonlar olmayacak çünkü serbest fonları herkes alamayabiliyor bundan dolayı mümkün olduğu kadar verimli bir yazı olması için herkesin alabileceği fonları göstereceğim.

- Birinci fonumuz TCD TACİRLER PORTFÖY DEĞIŞKEN FON son bir yılda yaklaşık yüzde 116 getirerek ilk sıraya yerleşiyor.

- İkinci fonumuz TKF TACİRLER PORTFÖY HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON) son bir yılda yaklaşık yüzde 110 getirerek ikinci sıraya yerleşiyor. 

- Üçüncü fonumuz RBH ALBARAKA PORTFÖY KATILIM HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON) son bir yılda yaklaşık yüzde 101 getirerek üçüncü sıraya yerleşiyor.

- Dördüncü fonumuz TTE İŞ PORTFÖY BİST TEKNOLOJİ AĞIRLIKLI SINIRLAMALI ENDEKSİ HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON) son bir yılda yaklaşık yüzde 100 getirerek dördüncü sıraya yerleşiyor. 

- Beşinci fonumuz AFT AK PORTFÖY YENİ TEKNOLOJİLER YABANCI HİSSE SENEDİ FONU son bir yılda yaklaşık yüzde 93 getirerek beşinci sıraya yerleşiyor.

Faydalı olması dileğiyle,

Yorumlar