Blog Nedir, Blog Yazarak Para Kazanabilir Miyim? Nasıl Blog İçeriği Üretilir? Pasif Gelir?

blog


Blog yazmak uzun süredir hayatımızda olan kimilerinin başlamak istediği kimilerinin başladığı ve ilerleterek bu vesile ile para kazandığı bir metodtur. Birçok alternatif bulunduğu gibi blog yazmak da hobi olarak söylenebilir. Aynı zamanda kişilerin reklamlar sayesinde para kazanabilecekleri alternatifler olarak da söz edebiliriz. Blog yapısını günlük tutmak gibi düşünebiliriz bu sayede düzenli içerik üretebilir ve ilgili kişilerle (yazdığınız yazıya binayen gelen ziyaretçiler) ve sıkı takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz. Blog yazarak para kazanabilir miyim sorusunu cevabı ise evet kazanabilirsiniz. 

Sitenizde paylaşabileceğiniz reklamlar ile bu oldukça mümkün. Blog için google adsense, admatic vb. siteler reklam vermenizi ve gelir elde etmenizi sağlayacak oldukça bilinen alternatiflerdir. Blog içeriği üretmek oldukça özen ve dikkat gerektiren bir faaliyettir. Güncel olaylar hakkında düşünceleriniz, geçmiş deneyimleriniz, okuduklarınızdan çıkardığınız anlamlar ve geleceğe yönelik düşünceleriniz söz konusu içerikleri besleyecek faaliyetlerdir. 

Pasif gelir kurulan düzen sonrasında esas gelirinize ek olarak elde edebileceğiniz yapı diyebiliriz. 

Blog yazmak kimileri için oldukça zor olmakla beraber kimileri için de kendilerini ifade edebilecekleri, içlerini rahatlatabilecekleri faaliyetler olarak düşünülebilir. Buna ek olarak kazançlar elde edilebileceği gibi kazanç elde etmeden devam eden de birçok örnek mevcuttur. 

Keyifli ve verimli olması dileğiyle,

Yorumlar