LETGO NEDİR? LETGO SATIŞ NASIL YAPILIR?

letgosatis


Letgo son günlerde popüler bir platform olmaya başladı, bu konu hakkında kendi bildiklerimi anlatmaya çalışacağım. Letgo insanların ihtiyaçlarının olmadığını düşündüğü eşyalarını belli bir fiyat karşılığında ya da belli bir fiyat koymadan sergilediği ve satıcı durumuna geçtiği aynı zaman alıcı durumuna geçen ihtiyacı olan ürünleri araştıran ve belli bir fiyat ödemeyi veya ödememeyi gözden çıkaran kişilerin buluştuğu yerdir.

Kişiler kendi aralarında konuşup fiyat üzerine anlaşabilirler veya ürün hakkında daha fazla ayrıntı elde edebilirler. Böylece belki de çöpe atılacak olan ürünler belli bir bedel elde edilebilmektedir. Tüm bu örneklere ek olarak ürünleri ticari olarak satan kişiler de bu platformdan kazanç elde edebiliyorlar. 

Örnek verelim, mesela koşu bandınız var bir süredir kullandığınız ve bunu yenisiyle değiştirmek istiyorsunuz, 1000 TL gibi bir fiyata almıştınız ve 500 TL gibi bir fiyata koyuyorsunuz ürünün fotoğraflarını çekip bu arada ürünün fotoğrafları konusunda özen göstermenizi tavsiye ederim çünkü bu sayede alternatif ürünler arasından ön plana çıkabilirsiniz. Platforma koyduğunuz ürünün ne kadar görüntülendiğini ve kaç kişi tarafından favoriye alınıp takip edildiğini görebiliyorsunuz. Daha sonra alıcı kişi sohbet üzerinden size ulaşıyor merak ettiği detaylar varsa mesela yedek band yağı bulunuyor mu vesaire size sorularını yöneltiyor ve eğer uygun bulduysa fiyat konusuna girebiliyor veya fiyatı da uygun bulduysa eğer ürünü nasıl temin edebileceğini söylüyor burada ise konuşma durumuna göre farklı alternatifler oluşuyor. Mesela, kargo ile gönderme, ortak noktada buluşup ürünü alma vs.

Umarım faydalı olmuştur.


Yorumlar