Youtube Yayıncılar İçin Üyelik Sistemine Yenilik Getirdi


youtube


Youtube Yayıncılar İçin Üyelik Sistemine Yenilik Getirdi


Youtube bunu deniyor böylece kendi platformları üzerinden içerik üreten insanlar veya kurumlar böylece finansal süreklilik elde edebilecekler. Konunun gerçeği çeşitli tarzda içerik üreten insanlar youtube’a geliyorlar ve çoğu aradığın tarzdan çok farklılar. Örnek olarak Youtube kullanıcılarının büyük yığını geliyor.

Birçok içerik üreticisi finansal desteklerini kendi youtube kanalları üzerinden alıyorlar. Çünkü Youtube kendi favoriniz olan youtuber ve kanalları destelemek için aylık bazda belli ödemeler gerçekleştirebileceğiniz üyelik sistemi gerçekleştirdi birkaç yotuberın farklı platformlardan destek aldığı için. Youtube şimdi haber yayıncıları için kanal üyelik sistemi benzeri bir şey açıklamayı planlıyor. Bu yeni özellik sayesinde haber yayıncıları ödeme aracını kendileri seçerek desteklerini alabilecekler. Videonun sonunda hızlı bir şekilde alternatifleri sunabilecekler. Böylece kendi abonelerini düzenli getiri sağlayan üyelere dönüştürüp kendileri için daha teşvik edici hale getirebilecekler. Böylece daha fazla içerik üretmek için daha motive olabilecekler. 

Tabi Youtube’un bu bazda yeniliklerle ortaya çıkmaya devam ediyor mesela, Youtube kaç kesinti alabilir gibi üzerinden soru işareti olan noktalara örnek olabilecek bu durum sıradaki çözüm nedeni olabilir. Tabi bu tarz adımlar haberlerin çok önemli olduğu bi zamanda daha fazla gelir elde etmek isteyen içerik üreticilerini arttırmak için gerekli görülen detaylardan. Esas gelir ve ek gelir için önemli bir kaynak olan Youtube’un bu adımı işe yarar bir vaziyete gelecek gibi görünüyor ve haber içerik üreticilerini arttıracak gibi de görünüyor aynı zamanda.
Kaynak: digitalinformationworld.com

Yorumlar