Huawei P40 Hakkında

huawei-p40
Huawei P40 Hakkında

Herkese merhaba bugün beklenen telefonlardan biri olan Huawei P40 için piyasadaki beklentileri, sızmış bilgileri sizlerle paylaşacağız...

Daha önce Huawei P40 görülmemiş bir dizayna sahip olduğunu söylemişti yani görüntüsünde büyük değişiklikler söz konusu olacak. Telefon google servisleri olmadan android 10 işletim sistemiyle çalışacak ve performans, fotoğraf kalitesinde gelişmeler söz konusu olacak.
Varsayımlara göre curve ekrana her taraftan sahip yeni P40. Fotoğrafı olan prototipi göz önüne alırsak kulaklık girişi olmayan, kamerası için bir çıkıntıya sahip olan telefon diyebiliriz.
Çıkıntı p30 dan daha yayvan olduğunu söyleyebiliriz. Söylentilerden biri ise esas kameranın 52MP olacağı yönünde...
Kamera lensinin ise 10x zoom yapabileceği yönünde...
İşlemcinin Kirin 990 olacağı ve yeni nesil erişilebilirliği destekleyeceği söylentiler arasında... Huawei P40, P40 Pro, P40 Lite, P40 Pro Premium Edition.

Fiyat performans ürünleriyle pazarda ciddi bir pay edinen marka için beklentiler bu şekilde...
Son zamanlarda gerek gerek kur dengesi, gerek enflasyon vesaire sebebiyle telefon fiyatlarındaki artış herkesin gördüğü gibi malum... Bundan dolayı alternatif markaların alternatif telefonları ve özellikle bunlar arasında fiyat ve piyasadaki rakiplerine göre rekabetçi performansları markaları ön plana birden çıkmalarını destekleyebiliyor.

Çin menşeili olan Huawei markası ve Xiaomi markası bu duruma örnek olarak gösterilebilir. Telefon dışındaki çeşitli teknolojiler içinde aslında söz konusu markalar örnek olarak gösterilebilir.Kaynak: www.techradar.com

Yorumlar