Python Dili Nedir? Programlamaya Python İle Başlamak? Python Ne İşe Yarar?

python

Python Dili Nedir? Programlamaya Python İle Başlamak? Python Ne İşe Yarar?


Python konuşma diline yakın diyebileceğimiz, sınıf yapısı bulunan yani nesne yönelimli bir programlama dilidir. Her değişkenin nasıl olduğuna dair ek bir tanımlama yapmadığımız, ingilizce yazar gibi yazabileceğimiz bir yazılım dili olduğu için konuşma diline yakındır ve bu yüzden seviyesi yüksek denilen diller arasındadır.

Python django frameworkü ile websitelerinin arka tarafını yazarken (backend) tarafında kullanabileceğiniz gibi daha da çok popüler olan veri bilimi, makine öğrenmesi, yapay zeka tarafında da kullanabilirsiniz. Tabi bunları yaparken python programlama dilinin yanında istatistik, matematik gibi çeşitli dallar altında bulunan modelleri kullanarak işlemler yapılıyor.

Yeni başlayanlar için temel algoritma yapısı, programlama dillerinin nasıl olduğunu, nerelerde kullanabileceğini öğrenmesi için python güzel ve verimli bir alternatif olabilir.

Tabi bunlarının hepsinin ötesinde hangi alanda bir şeyler yapmak istediğinizi ve bunlara uygun olan hangi dil ile devam etmeniz gerektiğini iyi bir şekilde araştırarak daha faydalı bir gelişim içerisinde olabilirsiniz.

Bu alanlara örnek vermek gerekirse: Mobil (front-end, back-end), web, machine learning, artificial intelligence...

Başarılar...

Yorumlar