HYUNDAI'DEN UÇAN ARABA


hyundai-uçan-araba

HYUNDAI UÇAN ARABA KONSEPTİNİ CES’TE GÖSTERDİ

Ces çoğu şirketin çılgınca fikirlerini ortaya koyduğu bir etkinlik ve bu seneki konuklarından biri de güney koreli firma Hyundai’idi. Bu etkinlikte Hyundai teknolojinin geleceğini gösteren bir uygulama olan biri biri kara aracı diğeri hub olarak iki farklı şekilde ulaşıma izin veren özelliğine sahip diğer iki konsepte ek olarak ilk kişisel hava aracını tanıttı. Şirketinin gelecek vizyonunu da gösteren bir çalışma oldu bu.

Çok bir bilgi mevcut değil aslında Hyundai tarafından verilen fakat sıkışık şehirlerde ardışık olarak gidilmesini destekleyen bir hava hattını gelecekte göreceğiz. 70’ten fazla şirket tarafından çalışılan bir alan olan bu teknoloji için Hyundai en çok yatırım yapanlardan biri. Tabi bunlara ek olarak eylülde şirket yaptığı bir duyuru sırasında yeni grubunun başına NASA’dan bir mühendis aldığını belirtmişti.

Özellikle İstanbul gibi sıkışık trafiğin yoğun olduğu bölgelerde kullanıldığı taktirde verimin artacağını düşündüğüm bir durum. Gelecek yoğun rekabet içerisinde en iyisini görmemizi sağlayacak diyebiliriz.


Kaynak: www.engadget.comYorumlar