Usb Dolu Ama Boş Görünüyor (Kesin Çözüm / 3 Adımda Çözüm)


usb

Bazen sunum öncesi veya tam sunum sırasında başımıza gelebilen bir durum olan dolu usb'nin boş bilgisayarda boş görünmesi için sorun aslında bir virüs. Tabi bu virüs çok fazla bilgisayarla temasa geçen usbler için geçerlidir. İyi bir antivirüs programı olan bilgisayarlarda bu sorun yaşanmazken diğerlerinde bu durumla karşılaşabiliriz. Tabiki çözümü var, çözümleri 2 başlık altında sıralayıp aşağıya yazacağım.Yol 1

Bilgisayarımın (sürücülerin bulunduğu pencere) içerisinde çıkmayan veya boş görünen bir usb'nin içindeki bilgilere açılan bilgisayarım penceresinin sağ üst kısmındaki arama yerine nokta ‘.’ yazarak ulaşabilirsiniz. Tabi ki bu durum geçici bir durum kalıcılık için diğer yola göz atabilirsiniz.

Özet:

1. Bilgisayarım penceresini aç.

2. Pencerenin sağ üst kısmındaki arama kısmına nokta ’.’ yaz.

3. Aradığın dosyayı bul.

Yol 2

Bilgisayarımın (sürücülerin bulunduğu pencere) altındaki usb sürücüsünü komut penceresinde bu sürücüyü açıp belli bir kodu yazdığımızda tekrar tekrar ‘. ’ yazıp aramadan sürücünün içine girip görünmeyen dosyaları görebilirsiniz.

Özet:

1. Shift + Right Click -> Shift tuşuna basılı tutarak sağ tık ile bilgisayarımdaki usb sürücüsüne tıkla.

2. Komut Penceresini burada aç.

3. attrib /s /d -r -a -s –h  kodunu kopyala ve oraya yapıştır. (Alternatif kodlar: attrib -a -s -r -h /s /d ve attrib -r -h -s -a *.* /s /d ya da attrib -h -r -s /s /d *.*)

Yorumlar